O mnie

sprawdź, dlaczego możesz mi zaufać

Nazywam się Jan Pałahicki, jestem fizjoterapeutą.

Pracuję zgodnie z zasadą całościowego spojrzenia na Pacjenta wraz z jego problemami. Stosuję zasadę: szczegółowa diagnoza -> praca na strukturze ->trening funkcjonalny.

Podczas pierwszej wizyty staram się znaleźć dokładną przyczynę dolegliwości oraz ustalam plan postępowania mający na celu nie tylko jak najszybciej usunąć miejscowy ból, ale przede wszystkim wyeliminować powód jego powstawania.

Moim zdaniem tylko taka praca, bazująca na szczegółowej analizie, badaniu różnicowym i doświadczeniu klinicznym, pozwala na skuteczne działanie. Uważam, że terapia powinna być najprostsza jak to tylko możliwe.

Skupiam się na problemie pacjenta, jednocześnie rozpatrując go w szerokiej perspektywie postawy ciała, wzorców posturalnych i ruchowych. Pracuję według filozofii wyniesionej z odbytych szkoleń, głównie w nurcie terapii manualnej wg Szkoły Niemieckiej.

Fizjoterapia jest dla mnie pasją, którą nieustannie rozwijam. Ukończone kursy i szkolenia dają mi solidną podstawę do praktycznej pracy z pacjentem. Jednocześnie każda dawka wiedzy, z zakresu funkcjonowania ludzkiego organizmu i sposobów radzenia sobie z jego dysfunkcjami, jest niezwykle ciekawa i inspirująca oraz motywuje mnie do dalszego rozwoju.

W swojej codziennej pracy najbardziej lubię kontakt z drugim człowiekiem. To właśnie dobro Pacjenta stoi na pierwszym miejscu. Cieszę się jeśli dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom mogę mu pomóc.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami, które będę starał się regularnie publikować na tej stronie oraz wizyt w moim gabinecie. Wierzę, że razem uda nam się rozwiązać Twój problem.

Doświadczenie

zobacz jakie odbyłem szkolenia

Jestem absolwentem studiów licencjackich i magisterskich o kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W czasie studiów uczestniczyłem w trwającej pół roku wymianie w ramach programu Erasmus.
Studiowałem w Holandii na Hanze University of Applied Sciences w mieście Groningen.
Ponieważ praca fizjoterapeuty wymaga ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy, ukończyłem liczne kursy, warsztaty i szkolenia, które ukształtowały mój sposób myślenia, podejście oraz metody terapeutyczne. Oto niektóre z nich:

  • Kurs Terapii Manualnej wg Szkoły Niemieckiej – w sumie 7 modułów zakończonych
    egzaminem w przeciągu 3 lat (2015-2018) z instruktorem Heiko Dahl – kierownikiem grupy zawodowej terapeutów manualnych w Niemczech;
  • Kurs PNF podstawowy i rozwijający – ukończony egzaminem i tytułem dyplomowanego terapeuty PNF (koncepcja PNF daje podstawy do prowadzenia aktywnych terapii z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi);
  • Kurs IBITA Bobath (dla dorosłych) – prowadzony przez pierwszą polską instruktorkę koncepcji Agnieszkę Śliwkę. Koncepcja Bobath to solidne źródło wiedzy i inspiracji w kontekście pracy z pacjentem neurologicznym, ale też analizy postawy ciała i ruchu człowieka;
  • Kurs Funkcjonalna Terapia Powięziowa – dotyczący koncepcji pracy na tkankach miękkich – powięzi i mięśniach, kurs prowadzony przez niezwykle doświadczonego fizjoterapeutę i instruktora Salah Bacha;
  • Moduł “Miokinematyczna odbudowa wzorców zespołu lędźwiowo-miedniczno-udowego” według koncepcji Postural Restoration Institute (PRI) – dający sporą dawkę wiedzy na temat wzorców posturalnych i ruchowych;
  • Kurs “Uszkodzenia rdzenia kręgowego – postępowanie praktyczne” – prowadzony przez supervisora fizjoterapeutów kliniki Beelitz w Niemczech, doświadczonego instruktora Benedikta Boemera;
  • Kurs kinesiotapingu;
  • Kurs masażu klasycznego;
  • Konferencja Lokalnych Liderów Terapii Spastyczności (Fundacja Udaru Mózgu);
  • Spastyczność kończyny górnej – postępowanie terapeutyczne (Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska);
  • Praktyczny schemat postępowania terapeutycznego – paraplegia (S. Utnik, Ł. Gajos);
  • Konferencja „Nowoczesne metody terapii pacjentów ze spastycznością” (Fundacja Udaru Mózgu);
  • Zastosowanie stymulacji bazalnej w rehabilitacji osób w śpiączce (Akademia Rehabilitacji);
  • Wprowadzenie do koncepcji Vojty dla dorosłych (Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska)

Czas spędzony na szkoleniu to nie tylko wiedza, ale też liczne kontakty zarówno z instruktorami, jak i fizjoterapeutami z całej Polski; świetna okazja do wymiany poglądów, dyskusji i poznawania ich spojrzenia na pracę z Pacjentem. Bardzo cenię możliwość wymiany poglądów z innymi terapeutami.
Od niedawna jestem zaangażowany w pracę nowopowstałego Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Bobath w roli vice prezesa.
Jako fizjoterapeuta pracowałem w prywatnej przychodni, stowarzyszeniu, fundacji, ośrodku mającym kontrakt z NFZ i ZUS, a także całkowicie prywatnej klinice świadczącej usługi w formie stacjonarnej. Zajmowałem się Pacjentami ortopedycznymi, bólowymi, neurologicznymi, po wypadkach i ciężkich chorobach.

O mnie

Nazywam się Jan Pałahicki. Jestem fizjoterapeutą, któremu zależy na pacjencie.

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 07:00 - 21:00Sobota: zamknięteNiedziela: zamknięte

Kontakt

Telefon: 668 121 961ul. Wojciecha Weissa 7, 31-339 Kraków